top of page

ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ​

Виховання учнів у сучасній школі здійснюється в контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства і держави.

Орієнтири  передбачають залучення учнів до різних форм творчої та суспільно корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, рекреаційної, екологічної, що організовуються у години дозвілля, тобто у позакласний час. Детальніше...

Система виховної роботи

Виховна система школи 


Виховна система школи розроблена відповідно до Закону Україну «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, Статуту школи. Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи, є ідеї гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору.
 
Метою виховання є формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно само реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал. Виховна мета є спільною для всіх ланок системи виховання та є критерієм ефективності виховного процесу.

 

Зміст виховання – це система загальнокультурних і національних цінностей та сукупність соціально значущих якостей особистості:


Ціннісне ставлення до суспільства та держави;
Ціннісне ставлення до людей;
Ціннісне ставлення до природи;
Ціннісне ставлення до мистецтва;
Ціннісне ставлення до праці;
Ціннісне ставлення до себе.

 

Основою виховної системи школи є:

 

комплексна програма національного виховання, в якій інтегрованими суб'єктами виховного процесу є: батьки, педагогічний колектив, учнівський колектив, громадськість.

 

Напрямками виховної роботи є:

 

національне виховання, статеве виховання, естетичне виховання, екологічне виховання, трудове виховання.
Питання виховної роботи розглядаються на нарадах при директорі, засіданні Ради школи, керівників шкільних предметних комісій, засіданнях МО класних керівників. 

Соціальним педагогом створено банк даних учнів з девіантною поведінкою, психологом  проводиться індивідуальна робота з ними.

Педагог-оргаиізатор Чистіліна А.М. організовує і проводить загальношкільні заходи, координує роль шкільної дитячої організації "Ліга ДДТ".

Графік
контролю за станом виховної роботи

2013-2018

 

 

ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМКИ РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ НА 2015 – 2016 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Сучасна шкільна бібліотека -  це не тільки місце зберігання інформації, а, насамперед, інформаційно-ресурсний центр, що здійснює повноцінне інформаційне  та методичне забезпечення навчально-виховного процесу.

Пріоритетними завданнями такого центру сьогодні є формування інформаційної культури особистості учнів; сприяння подоланню світоглядного протиріччя між книжковою культурою вчителя та інформаційно-телевізійною культурою учнів; зміцнення соціального партнерства школи в оновлюваному соціокультурному середовищі.

У Законі України «Про основні принципи розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 рр.» зазначено, що одним з головних пріоритетів України є прагнення побудувати орієнтоване на інтереси людства, відкрите для всіх і спрямоване на розвиток інформаційне суспільство, в якому кожен міг би створювати і накопичувати інформацію і знання, мати до них вільний доступ, користуватися й обмінюватися ними, щоб надати можливість кожній людині повною мірою реалізувати свій потенціал, сприяючи суспільному й особистісному розвитку і підвищуючи якість життя.

Основний  напрямок  роботи бібліотеки  - громадянське та патріотичне виховання  підростаючого покоління. Всі бібліотечні засоби повинні викликати у дітей почуття любові  та гордості за свою країну. При цьому велике значення має екологічне, моральне виховання учнів.

Головне своє призначення бібліотека бачить у наданні  найбільш повної інформації користувачеві по  зацікавленій темі. Зараз бібліотека може задовольнити читацький попит і за допомогою книги, і комп’ютера.

Мета всіх  заходів -  поглиблення знань по шкільній програмі, в тісному контакті з класними керівниками та вчителями-предметниками. Давній і тісний зв'язок  налагоджено з міською дитячою бібліотекою: разом проводяться масові заходи.

При складанні пану роботи користувалася Законами України « Про освіту», « Про бібліотеку та бібліотечну справу», « Положенням про шкільну бібліотеку».

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ, УКРАЇНОЗНАВСТВО, КРАЄЗНАВСТВО

Книжкові виставки «Веселкова,калинова Україно моя»      вересень 

«Мій рідний край – Донбас»   Усний журнал « До визволення Донбасу»     5 – 6 кл.    вересень

Цикл бесід « Як жив український народ»       7 – 8 кл.    жовтень

Книж.вистака – фольклор «З живого джерела»   3 – 4 кл.    листопад

Урок – реквієм « Не повториться біль душі людської» 8 – 9 кл. листоп.

Урок історії « Шляхами козацької слави»       9 – 10 кл.   грудень

Усний журнал « Наша армія»                      11 кл.       грудень

Літературно-краєзнавча гра «Нема краю без      6 – 7 кл.       січень

звичаю»

Презентація «Афганістан. Біль. Пам'ять»      10 – 11 кл.   лютий

Огляд  «   Біль Чорнобиля»                             8 – 9 кл.      квітень

Міні- проект « Живуть у памяті народній»       2 – 4 кл.     травень

bottom of page